25 квітня 2024 року відзначається історична подія – Міжнародний день ДНК!

25 квітня 2024 року відзначається історична подія - Міжнародний день ДНК!

🧬Щорічно 25 квітня планета відзначає наукове свято – Міжнародний день ДНК. Дата святкування обрана на честь дати опублікування в британському журналі Nature інформації щодо відкриття макромолекули ДНК, яке відбулось саме цього дня у 1953 році. Подію вперше відзначили у 2003 році.

📍Молекулярна структура ДНК зберігає генетичну інформацію. Виявлення спіралі ДНК дозволило встановлювати спадкові зв’язки, знаходити генетичні ризики, продукувати технології генної інженерії тощо. ДНК стала відомою світові завдяки напрацюванням таких вчених, як Д.Вотсон, М.Вілкінс, Ф.Крік та Р.Франклін.

📍Метою Міжнародного дня ДНК є привернення уваги людства до важливості відкриття молекули ДНК, поширення наукового розвитку, подяка вченим-біохімікам, генетикам, біологам.

⚡️Освітня та наукова спільнота Національного фармацевтичного університету, традиційно, у четвертий раз відзначає відкриття хімічної структури ДНК, яку визнано однією з найвидатніших біологічних подій ХХ сторіччя. Завдяки історичним науковим досягненням вчених почався розвиток нового напряму природничих наук – молекулярної біології.

🧬Національний фармацевтичний університет запрошує усіх охочих долучитися до участі у ІV освітньо-просвітницькому online-семінарі, присвяченому 71-й річниці відкриття молекули ДНК «НАРОДЖЕННЯ, РОЗВИТОК ТА СТАНОВЛЕННЯ НАУКИ ПРО ДНК», який відбудеться 7 травня 2024 року.